ANBI

Onze stichting is erkend als “culturele ANBI”

- wat betekent dat voor Vrienden van de Hylke Tromp ?

De belastingdienst heeft de Stichting Traditionele Zeilvaart Warmond (roepnaam: Hylke Tromp) met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2017 aangemerkt als algemeen nut beogende instelling (ANBI) en ook als culturele ANBI. Het RSIN nummer is 804514379.

Hieronder leggen we uit welke voordelen daaraan voor onze donateurs en voor de stichting verbonden zijn:

  • Uw donatie of gift kunt u in aftrek brengen op uw inkomen in box 1. Daardoor betaalt u dus minder inkomstenbelasting!
    Sterker nog: omdat onze stichting een culturele ANBI is, mag u uw gift vermenigvuldigen met 1,25. Dus als u als vriend € 100 schenkt, mag u € 125 in aftrek brengen. Doet u een schenking vanuit uw bedrijf (en dat bedrijf betaalt vennootschapsbelasting) dan mag u de gift zelfs met 1,5 vermenigvuldigen: schenkt uw bedrijf € 1.000, dan mag u € 1.500 op uw winst in mindering brengen. U betaalt dus minder vennootschapsbelasting!
  • Bij de inkomstenbelasting geldt een drempel voor giftenaftrek, die afhankelijk is van uw inkomen. Die drempel geldt echter niet als u een “periodieke gift” doet (en dat voor tenminste 5 jaar schriftelijk vastlegt). Als u dus Vriend van de Hylke Tromp bent en nog lang vriend wil blijven (dat hopen wij natuurlijk!) is het voordelig om schriftelijk vast te leggen dat u elk jaar een gift zult doen. Bij de secretaris (via het contactformulier ) kunt u een eenvoudig in te vullen formulier hiervoor vragen, wij sturen het u graag toe!

CIJFERVOORBEELD: als u in de hoogste schijf voor de inkomstenbelasting valt (52%) en u schenkt jaarlijks € 1.000 dan kost deze jaarlijkse schenking u maar € 350 !!

  • Als u aan onze stichting in uw testament een bepaald bedrag wilt nalaten, hoeft de stichting daarover geen erfbelasting te betalen! (terwijl zonder ANBI-erkenning 40% zou moeten worden betaald.)

Heeft u hierover vragen, neem contact met ons op s.v.p.

De jaarlijkse informatie die we als ANBI moeten geven vindt u hier: